Nowy numer 26/2022 Archiwum

Trud jest nieporównywalny z łaską

- W tym roku mam szczególny cel pielgrzymki. Chcę zachęcać młodych ludzi do udziału w Światowych Dniach Młodzieży - mówi Marzena Mazur z parafii św. Michała Archanioła w Prudniku.

Marzena na pielgrzymkę wyrusza po raz ósmy. – Pierwszy raz szłam z konkretną prośbą. Sama od siebie poczułam, że powinnam wyruszyć w drogę – opowiada. – Potem szłam z dziękczynieniem. Tak działo się każdego następnego roku i tak jest też dziś. Pielgrzymka jest dla mnie czasem wyjątkowych rekolekcji w drodze, czasem zatrzymania się w biegu codzienności, czasem przybliżenia się do Matki Bożej – podkreśla.

Gdy pytam, czy ciężko jest jej iść siedem dni ku Jasnej Górze, z uśmiechem odpowiada: – Trud jest. Nie da się tego ukryć, ale czym jest nasz trud w porównaniu z tym, co otrzymujemy od Pana Boga.

Marzena, zachęcając innych do wyruszenia na pielgrzymkowy szlak, podkreśla, że będzie to czas zastanowienia się nad sobą, nad swoim życiem, nad relacją z Panem Bogiem. – Warto zawierzyć swoje życie Matce Bożej – dopowiada.

Dodajmy, że Marzena należy do grona młodych liderów, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie parafii diecezji opolskiej do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. – Na pielgrzymkę wychodzę z intencją, by jak najwięcej młodych osób zachęcić do współpracy w ramach ŚDM, a przede wszystkim do uczestnictwa w całorocznej formacji – podkreśla.

Liderów ŚDM, którzy wędrują w różnych grupach pielgrzymkowych, będzie można bez trudu rozpoznać w czwartek, kiedy na szlaku założą biało-granatowe koszulki z logiem projektu „Dodaj wiary”.

Przeczytaj także inne świadectwa pielgrzymów - TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...