Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rozmyślania o wierze

Każdy dzień pielgrzymowania na Jasną Górę ma swój temat. W tym roku pątnicy w drodze będą rozważać, czym jest wiara, jakie są jej źródła, jak owocuje.

Rozmyślania o wierze   W tym roku w liturgii pielgrzymkowej ważne miejsce będą miały księgi Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego i dokumentów Soboru Watykańskiego II Anna Kwaśnicka /GN Mottem 37. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę jest hasło „Z Maryją na ścieżkach wiary – by być solą ziemi”, które nawiązuje do ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary, jak również do tematyki roku kościelnego w Polsce.

W kolejne dni wędrowania na Jasną Górę w grupach pielgrzymkowych, zarówno w ramach konferencji, jak i dyskusji w formie „mikrofon dla wszystkich”, będą podejmowane następujące tematy:

  • w niedzielę, 18 sierpnia, czyli w strumieniu nyskim: „Być z Kościołem solą ziemi w Roku Wiary”,
  • w poniedziałek, 19 sierpnia: „Pielgrzymowanie jako droga wiary. Źródła wiary – Pismo św. Tradycja, katecheza rodzinna i parafialna”,
  • we wtorek, 20 sierpnia: „Zanurzeni w Soborze Watykańskim II”,
  • w środę, 21 sierpnia: „Wiarę trzeba ożywiać. Świadkowie wiary”, czyli o przyjmowaniu daru wiary i przekazywaniu wiary innym,
  • w czwartek, 22 sierpnia: „Wierzymy w Kościele. Nowa Ewangelizacja”,
  • w piątek, 23 sierpnia: „Miłość owocowaniem wiary. Wolontariat szansą”,
  • w sobotę, 24 sierpnia: „Płonąć wiarą Matki”, czyli o Maryi – wielkim świadku wiary.
« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...