GN 42/2020 Archiwum

Wiara to żywy Chrystus

- Idźcie, by rozżarzyć iskierkę wiary w sercach, tak by oświetlała wasze życie - zachęcał pielgrzymów ks. Mikołaj Mróz podczas Mszy św. poprzedzającej wyjście na szlak strumienia nyskiego.

Niedzielna Eucharystia rozpoczynająca pielgrzymią wędrówkę odprawiona została o godz. 8 w kościele Wniebowzięcia NMP na Rynku Solnym. Przewodniczył jej ks. prałat Mikołaj Mróz, proboszcz parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. – Przed laty do tego kościoła na Mszę św. rozpoczynającą pielgrzymkę nie sposób było szpilki włożyć. Dziś jest was znacznie mniej. Zmienia się świat, zmieniają się ludzie, ale pielgrzyma wciąż wyrusza – podkreślał w kazaniu ks. Mikołaj Mróz.

– Wiara to nie przedmiot. Wiara to nie ideologia. Wiara to nie doktryna. Wiara to nie dogmaty. Wara to żywy Chrystus – przypominał pątnikom ks. Mróz, zachęcając, by w świecie pogaństwa, który się szerzy, nie zagubić drogi do zbawienia, by w czasie pielgrzymowania na nowo przyjąć Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela.

– Wiara to żywy Chrystus, do którego trzeba przylgnąć, którego trzeba wziąć do swojego życia – mówił ks. Mróz, podkreślając: – Oprócz plecaka z niezbędnymi rzeczami, zabieracie ze sobą w sercach iskierkę wiary otrzymaną na chrzcie świętym, zabieracie różne problemy, sprawy, osobiste intencje, ale także intencje swoich najbliższych i całych parafii. Plecak fizyczny będzie czasami ciążyć, ale jakże ciężkie są brzemiona, które niesiecie w sercach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...