Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ofiarne serca

Pielgrzymi wsparli Dom Matki i Dziecka w Opolu, a także rodziny dwójki chorych dzieci z gminy Zdzieszowice.

Pątnicy, idący na Jasną Górę, wiele otrzymują od spotykanych osób. Nie sposób zliczyć litrów kawy czy kompotów, którymi częstowali mieszkańcy mijanych wiosek i miasteczek. Do tego rozmaite zupy, ciasta, dostęp do łazienki, możliwość nocowania w domach. Za tę dobroć pielgrzymi odpłacają modlitwą nogami, ofiarowując ból nóg, pęcherze, zmęczenie w wielu intencjach, również dobrodziejów.

Ale nie tylko modlitwą pielgrzymi się odwdzięczając. Taca, zebrana podczas czwartkowej Mszy św. na polanie w pobliżu Pietraszowa, zostanie przekazana na rozbudowę zaplecza technicznego Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach, który od 20 lat służy kobietom szukającym schronienia i ich dzieciom.

Z kolei na pielgrzymim szlaku we wszystkich grupach pojawili się wolontariusze, którzy zbierali pieniądze na pomoc dla dwóch rodzin ze Zdzieszowic i z Januszkowic, których dzieci są ciężko chore.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...