Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zmiany w planie dnia

W tym roku na pieszej pielgrzymce wtorek będzie dniem dziękczynienia za kanonizację. Z tej racji na Górze św. Anny zaplanowano Koncert Uwielbienia.

Od lat podczas Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę we wtorek pielgrzymi z trzech strumieni (głubczyckiego, nyskiego i opolskiego) nawiedzają diecezjalne sanktuarium na Górze św. Anny. Tak będzie i w tym roku, ale z pewnymi zmianami.

Wtorkowy fragment trasy jest najkrótszym odcinkiem do pokonania w pielgrzymkowym tygodniu, stąd grupy na nocleg dochodzą o wczesnej porze. By przenieść akcent tego dnia na wieczór,  organizatorzy zdecydowali, by w tym roku inaczej wykorzystać czas na Górze św. Anny.

– Chcemy, by więcej działo się popołudniu i wieczorem. Chcemy też, z racji kanonizacji św. Jana Pawła II, przeżyć wspólne dziękczynienie w miejscu, do którego ojciec święty pielgrzymował w 1983 roku – opowiada ks. Tomasz Jałowy.

Co w związku z tym? Na początek dobra informacja, dla tych którzy lubią pospać. Wyście strumienia opolskiego z Kamienia Śląskiego zaplanowano godzinę później niż dotychczas. Start o 8.00. Pierwszy postój będzie tradycyjnie w Poznowicach, a kolejny już w kościele w Wysokiej, gdzie w południe odprawione zostanie nabożeństwo.

– Na Górze św. Anny o 15.00 będą Nieszpory wzorowane na tych z udziałem św. Jana Pawła II, o 16.00 Msza św., a po niej Koncert Uwielbienia, który poprowadzi zespół Piąty Wyraz – wyjaśnia ks. Tomasz Jałowy, podkreślając: – 19 sierpnia zapraszamy na wspólną Eucharystię i koncert wszystkich diecezjan, szczególnie duchowych pielgrzymów. Zapraszamy do przyjazdu młodzież, zapraszamy całe rodziny. Kto tylko będzie mógł, zachęcamy do dołączenia do wspólnego dziękczynienia za świętego papieża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...