Nowy numer 3/2021 Archiwum

Łączność nie tylko modlitewna

Już po raz ósmy w parafii Przemienienia Pańskiego zawiązała się grupa pielgrzymów duchowych.

Dzięki stronie parafialnej i pracy kilku osób pielgrzymi duchowi mają możliwość towarzyszenia pątnikom 13 srebrnej. Otrzymują od nich filmy z pozdrowieniami, mogą śledzić pielgrzymkowe wydarzenia na zdjęciach, a w poniedziałkowy wieczór, dzięki Radiu Doxa, mogli posłuchać wypowiedzi pielgrzymów, bo właśnie 13 srebrna była gościem Dominiki Gorgosz w studiu plenerowym w Kamieniu Śląskim.

Na antenie diecezjalnej rozgłośni można było usłyszeć na żywo rozmowę z ks. Łukaszem Knosalą, z Agnieszką i Mirkiem Hanulewiczami i ich dziećmi, ze scholą pielgrzymkową, którą tworzą m.in. Stanisława Marczyk, Monika Baron i Piotr Nowak, a także z pielgrzymami z Duszpasterstwa Akademickiego „Resurrexit”, którzy wraz z ks. Marcinem Cytryckim po raz kolejny dołączyli do pielgrzymkowej grupy opolskiej parafii Przemienienia Pańskiego.

Ale łączność medialna to tylko dodatek. Najważniejsza jest modlitwa. Jej też nie zabraknie. Bo w kościele na osiedlu Armii Krajowej w pielgrzymkowy wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej, około 19.15 odprawione zostaną nabożeństwa w duchowej łączności z 13 srebrną.

Warto podkreślić, że osoby, które nie mają możliwości uczestniczenia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, coraz chętniej włączają się w pielgrzymowanie duchowe. Towarzyszą pątnikom myślą i przede wszystkim modlitwą. Swoją pracę, chorobę, rozmaite trudności ofiarowują w intencji pielgrzymki.

W parafii Przemienienia Pańskiego już od 2007 roku duchowe pielgrzymowanie ma mocno rozwiniętą formę.

Osoby, które decydują się łączyć duchowo z pątnikami, otrzymują specjalne informatory, w których znajdą słowo przewodnika 13 srebrnej – ks. Łukasza Knosali, słowo przewodnika całej opolskiej pielgrzymki – ks. Marcina Ogioldy, plan pielgrzymkowych dni, tekst modlitwy duchowego pielgrzyma do codziennego odmawiania, a także formularz, na którym można zapisać swoje intencje modlitewne. Kartki z intencjami 13 srebrna zabrała na Jasną Górę.

13 srebrna pozdrawia
13srebrna


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...