• facebook
 • rss
 • Moje imię: pielgrzym!

  Redakcja Gościa Opolskiego

  dodane 09.07.2014 11:25

  Nie wyobrażasz sobie sierpnia bez pieszej pielgrzymki na Jasną Górę? Przeżyłeś w drodze coś, co zmieniło Twoje życie? Zachęcamy do podzielenia się z innymi świadectwem i wspomnieniami z minionych pielgrzymek.

  Jeśli z Pieszą Pielgrzymką Opolską na Jasną Górę wędrujesz nie od dziś i pielgrzymka jest dla ciebie ważnym czasem, zachęcamy, byś opowiedział o tym innym.

  Napisz, dlaczego pielgrzymujesz? O tym, jak zaczęła się twoja przygoda z pielgrzymką, czy jakie wydarzenia ze szlaku pamiętasz najlepiej? A może napisz o tym, jak czas rekolekcji w drodze wpływa na Twoje życie?

  Z niecierpliwością czekamy na wasze refleksje z Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. One pomogą niezdecydowanym podjąć decyzję, by już w tym roku dołączyć do jednej z pielgrzymkowych grup. Jeśli chcecie, możecie do tekstu dołączyć jedno zdjęcie (wraz z krótkim opisem) z waszego pielgrzymkowego archiwum.

  Wspomnienia i świadectwa można przesyłać na adres opole@gosc.pl. Prosimy podać imię i nazwisko, a także numer i kolor grupy pielgrzymkowej.

  Teksty będziemy publikować w serwisie internetowym opolskiej pielgrzymki - TUTAJ

  Nagrody książkowe czekają   Nagrody książkowe czekają Anna Kwaśnicka /Foto Gość Dodajmy, że wśród tekstów przysłanych do 17 sierpnia 2014 r. jury wybierze trzy najciekawsze, a ich autorzy zostaną nagrodzeni książkami.

  Do wyboru czekają dwa tytuły: "Miejsce dla każdego. Opowieści o świętości Jana Pawła II" abp. Mieczysława Mokrzyckiego i Brygidy Grysiak, a także "Podglądanie Wszechświata" ks. Michała Hellera.

  Pierwsza z nich ukazuje świętość  Jana Pawła II oczami najbliższych. Wspominają papieża, który niecierpliwie oczekuje pierwszej gwiazdki, kolęduje z przyjaciółmi z Polski przez telefon, a do stołu zaprasza wszystkich.

  Druga to pasjonująca podróż przez historię fizyki i współczesną kosmologię. Autor w przystępny i zwięzły sposób przedstawia najważniejsze problemu tych nauk. Do książki dołączono nagrania cyklu audycji ks. prof. Michała Hellera "Drogami myślących", które emitowane były w radiu RDN Małopolska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  Pobieranie...
  przewiń w dół