• facebook
 • rss
 • Św. Janie Pawle módl się za nami!

  ana

  dodane 19.08.2014 23:03

  31 lat temu był pielgrzymem na Górze Ufnej Modlitwy.

  We wtorek, 19 sierpnia, pątnicy strumieni: głubczyckiego, opolskiego i nyskiego dotarli do diecezjalnego sanktuarium św. Anny, gdzie 31 lat temu pielgrzymem był św. Jan Paweł II. Dokładnie 21 czerwca 1983 roku przewodniczył on uroczystym nieszporom, podczas których koronował łaskami słynący obraz Matki Boskiej Opolskiej.

  Na Górze Ufnej Modlitwy, jak nazywana jest Góra św. Anny, pielgrzymi 38. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę przeżywali dzień wdzięczności za kanonizację papieża Polaka. O 15.00 w grocie lurdzkiej odprawione zostały nieszpory wzorowane na nabożeństwie sprzed 31 lat. Nagrania audio z tamtego pamiętnego popołudnia wielu osobom pozwoliły przypomnieć sobie piękne wydarzenie, w którym uczestniczyli.

  Po nieszporach bp Andrzej Czaja przewodniczył Mszy św. Uczestniczyli w niej nie tylko pielgrzymi, ale również pielgrzymi duchowi, którzy licznie przyjechali na Górę św. Anny. Stąd w grocie lurdzkiej zgromadziło się ponad 2000 osób.

  - Przed wami jeszcze wiele trudu pielgrzymiego. Dlatego chcemy się modlić, by była to dla was droga bezpieczna i owocująca - podkreślał biskup opolski, który w kazaniu przypominał, że człowiek sam siebie zbawić nie może. - Człowiek może być zbawiony. To Bóg oferuje człowiekowi zbawienie - wskazywał bp Czaja.

  - W Europie nieraz myślimy, że jesteśmy jak bogowie - tłumaczył bp Czaja, podkreślając, że to właśnie bałwochwalstwo i materializm stają się dzisiaj największymi przeszkodami do zbawienia.

  - Rady św. Jana Pawła II, które usłyszeliśmy na Górze św. Anny, są niezwykle cenne. To konkretne wskazania na drogę do zbawienia. Sięgajcie do tej homilii - zachęcał ordynariusz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  Pobieranie...
  przewiń w dół